ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Πρόσβαση στις πιστοποιημένες υπηρεσίες του Πανεπιστημίου (e-mail, e-class, VPN κλπ)

Α)  Η πρόσβαση στις πιστοποιημένες  υπηρεσίες του Πανεπιστημίου απαιτεί «Όνομα Χρήστη» (Username)  και «Κωδικό πρόσβασης» (Password).

Β)  Για την απόκτηση των ανωτέρω πρέπει να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα  http://webadm.uoa.gr και να καταθέσετε «Αίτηση Νέου Λογαριασμού» ως Μεταπτυχιακοί Φοιτητές.

Γ)  Μετά την ολοκλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης, την εκτυπώνετε  και την προσκομίζετε στην Γραμματεία του Μεταπτυχιακού για υπογραφή και σφραγίδα από τον Υπεύθυνο Καθηγητή, και κατόπιν σφραγίδα από την Γραμματεία της Ιατρικής Σχολής.

Δ)  Επίσης με την ολοκλήρωση της αίτησης(*),  σας χορηγείται αριθμός πρωτοκόλλου  και PIN τα οποία πρέπει να αποθηκεύσετε (απαιτούνται  για την ενεργοποίηση του λογαριασμού).

Ε)  Στη συνέχεια την παραλαμβάνετε υπογεγραμμένη και σφραγισμένη και την αποστέλλετε με E-MAIL στο: helpdesk[at]uoa[dot]gr (υπηρεσία «κλειδί» του ΕΚΠΑ). Η ενεργοποίηση του λογαριασμού απαιτεί περίπου 3 εργάσιμες.

ΣΤ) Τέλος, ενημερώνετε τη Γραμματεία του Μεταπτυχιακού για το e-mail που αποκτήσατε.

(*)Προθεσμία υποβολής αίτησης στη γραμματεία του ΠΜΣ: έως την Δευτέρα 20/09/2021