ΕΚΔΟΣΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ

Έκδοση Ακαδημαϊκής Ταυτότητας:

Οι νεοεισαχθέντες φοιτητές του ΠΜΣ "Άθληση & Υγεία", οφείλετε να υποβάλετε ηλεκτρονική αίτηση έκδοσης Ακαδημαϊκής Ταυτότητας στο https://submit-academicid.minedu.gov.gr/Login.aspx .

Η διάρκεια ισχύος αυτής ως φοιτητικό εισιτήριο (ΠΑΣΟ) ορίζεται στον ελάχιστο χρόνο φοίτησης σας στο  ΠΜΣ (δηλαδή 4 εξάμηνα).

Διαδικασία:

Α) Επιλέγετε "Εγγραφή φοιτητών"

Β) Επιλέγετε "Μεταπτυχιακοί Φοιτητές", όπου δημιουργείτε κωδικό εισάγοντας τα στοιχεία σας, όπως ζητά το σύστημα.  Όταν ολοκληρώσετε τη διαδικασία λαμβάνετε μήνυμα στο κινητό σας ένα 8ψήφιο αριθμό.

Γ) Στη συνέχεια εισέρχεστε στο ίδιο site στο "Είσοδος φοιτητών" και συγκεκριμένα στο "Είσοδος μεταπτυχιακών φοιτητών", όπου ολοκληρώνετε την αίτησή σας, εισάγοντας τους κωδικούς που έχουν δημιουργηθεί και τέλος, λαμβάνετε ηλεκτρονικό μήνυμα από το Υπουργείο για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Δ) Κατόπιν, η γραμματεία του ΠΜΣ ελέγχοντας τα στοιχεία σας, θα εγκρίνει την αίτηση σας.

* Διάρκεια υποβολής αιτήσεων έως και την Παρασκευή 17/09/2021